Kik tanítanak a tanfolyamokon?

„Nem taníthatsz meg senkinek semmit, csak abban segíthetsz, hogy felfedezzék saját válaszaikat.”
Galileo Galilei (1564-1642) itáliai fizikus, csillagász, matematikus, természettudós

A Filozófia Gyakorlati Iskolája valamennyi oktatója egyben az Iskola hallgatója is, akik már több éve tanulják a gyakorlati filozófiát. Személyes tapasztalatuk, hogy a filozófia működik – azaz hogy a filozófiai bölcsesség alkalmazása korlátlan és valódi. A csoportok vezetésével és támogatásával azt az egyszerű vágyat követik, hogy elindítsák a hallgatókat az önfelfedezés útján és eljuthassanak annak megtapasztalásához, hogy lehetséges az életet magasabb szintre emelni.

Az Iskola előadói és a csoportok mellett segítő asszisztensek nem kapnak fizetést a munkájukért, szolgálatukat az Iskola és a közösség, tágabb értelemben a társadalom javára ajánlják fel. Személyes és szakmai hátterük pont olyan különböző, mint azoké a hallgatóké, akik mellett szolgálatot teljesítenek oktatóként.

A 2018. őszi szemeszter előadói:

• Bócz Tibor – kedd esti bevezető csoport
  • Váradi-Beöthy Miklós – szombat délelőtti bevezető csoport + haladó csoportok